Transport drogowy towarów

Transport samochodowy, zwany również transportem drogowym, należy do najpopularniejszych sposobów relokacji ładunków. Rozwinięta sieć drogowa w całej Polsce i Europie pozwala na szybki przewóz praktycznie każdego rodzaju towaru.

Grupa Transportowa ma wieloletnie doświadczenie transporcie drogowym na różnych rynkach. Jesteśmy elastyczni i stawiamy potrzeby klientów na pierwszym miejscu. Wzajemne zaufanie ma dla nas bardzo duże znaczenie.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest w branży TSL terminowość. Klienci najczęściej oczekują, aby towar dotarł na konkretny dzień – ani za wcześnie, ani za późno. Bardzo istotne jest również bezpieczeństwo oraz przestrzeganie przepisów polskich oraz międzynarodowych.

Obsługujemy klientów z różnych branż, przewozimy między innymi: FMCG, AGD, chemię budowlaną, części samochodowe oraz odzież. Cały czas jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, dlatego możemy zrealizować usługę transportową dla firm praktycznie z każdego sektora gospodarki.

Naszym celem jest prowadzenie zrównoważonej działalności i znajdowanie optymalnych rozwiązań w celu jak najlepszego wykorzystania posiadanych zasobów i obniżenia kosztów transportu.

Posiadamy własną flotę samochodów ciężarowych i zatrudniamy doświadczonych kierowców posiadających odpowiednie uprawnienia. Stawiamy również na innowacje, dlatego procesy transportowe i logistyczne są wspierane przez technologię IT.

Oferta na fracht drogowy towarów jest indywidualnie dopasowywana do każdego klienta według jego potrzeb. Na rynku wyróżnia nas terminowość i współpraca z najlepszymi przewoźnikami, dlatego żaden transport, niezależnie od miejsca załadunku, nie stanowi dla nas problemu.

Oferowany transport drogowy można podzielić na kilka rodzajów:

  • transport FTL – nazywany również całopojazdowym,
  • transport LTL – zwany popularnie drobnicowym,
  • transport ładunków wielkogabarytowych – obejmuje przewóz towarów o znacznych rozmiarach,
  • transport ADR – przewóz materiałów niebezpiecznych,
  • transport krajowy,
  • transport międzynarodowy.

Nasza działalność obejmuje również usługi logistyczne, które realizujemy między innymi w oparciu o własny park magazynowy zlokalizowany w centralnej Polsce oraz posiadaną flotę pojazdów.

Kierunki transportu drogowego towarów

Nasze pojazdy można spotkać zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych. W przypadku przewozów zagranicznych świadczymy między innymi usługi związane z transportem całopojazdowym (FTL), a także transportem ładunków częściowych (LTL).

Charakterystyczny pomarańczowy sygnet Grupy Transportowej można spotkać na drogach wielu państw: Niemiec, Holandii, Belgii, Luksemburga, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Czech, Słowacji, Węgier, Chorwacji, Austrii, Włoch, Serbii, Rumunii, Bułgarii, Słowenii, Łotwy, Litwy, Estonii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, a także Ukrainy, Turcji, Norwegii, Szwecji oraz Finlandii.

Trasę przejazdu zawsze planujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki czemu możemy dostarczyć ładunek szybko i możliwie jak najmniejszych kosztem. Sporządzamy również niezbędną dokumentację przewozową, a także przygotowujemy towar do oclenia, jeśli opuszcza terytorium Unii Europejskiej. Nasz zespół biegle posługuje się językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim, dlatego jest w stanie porozumieć się z kontrahentami z każdego kraju.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zorganizować każdy transport, dbając o jak najbardziej ekonomiczną i bezpieczną trasę. Nasi specjaliści zajmują się wszystkimi formalnościami związanymi z transportem drogowym towarów.

Krajowy transport drogowy

Dokładamy wszelkich starań, aby krajowy transport drogowy był atrakcyjny dla naszych klientów. Dlatego zatrudniamy wyłącznie wykwalifikowanych spedytorów, logistyków oraz kierowców. Nasi pracownicy mogą się pochwalić dużym doświadczeniem w branży oraz wysokimi kompetencjami.

Zaplanowanie krajowej spedycji to skomplikowane zadanie. Należy zatroszczyć się o każdy etap tego procesu, bo w przeciwnym razie dojść może do opóźnień w dostawie lub innych nieprawidłowości. Na szczęście nad wszystkim czuwają specjaliści, pracujący w centrali firmy oraz 16 oddziałach.

Dzięki temu krajowy transport drogowy przebiega bez zakłóceń, a optymalne zaplanowanie trasy pozwala na dostarczenie ładunku dokładnie na czas, zgodnie z filozofią Just-in-Time.

Dysponujemy również nowoczesną flotą pojazdów, która jest wspierana przez technologię IT. Możemy więc dostarczyć towar w dowolny zakątek kraju zgodnie z zaleceniami klienta.

Międzynarodowy transport drogowy towarów

Doskonale wiemy, że transport drogowy międzynarodowy to bardzo złożone przedsięwzięcie. Dlatego nad całym procesem spedycyjnym czuwa zespół wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki temu ładunek bez problemu dociera na miejsce, nawet jeśli pojazd musi pokonać tysiące kilometrów.

W trakcie realizacji usługi transportowej klient jest na bieżąco informowany o statusie ładunku, nad którym nasi spedytorzy mają pełną kontrolę.

Realizujemy transport samochodowy międzynarodowy na terytorium Unii Europejskiej oraz poza jej granicami. Popularne kierunki dostaw to: Niemcy, Francja, Hiszpania, Węgry, Słowacja, Czechy oraz Wielka Brytania.

Samochodowy transport chłodniczy – krajowy oraz międzynarodowy

Grupa Transportowa oferuje również transport drogowy towarów w chłodniach na terenie Polski oraz innych krajów. W ten sposób przewozimy głównie produkty mrożone, świeże artykuły spożywcze, a nawet kosmetyki.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw używamy wyłącznie nowoczesnych zestawów, takich jak naczepy typu doublecheck. Można w nich dowolnie regulować temperaturę w zakresie od -25°C do +25°C.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, trzymając się przy tym wewnętrznych procedur i standardów. Oferta transportu chłodniczego skierowana jest między innymi do sieci handlowych, hurtowników i zakładów spożywczych.

Drogowy transport towarów ponadgabarytowych

Naszym klientom proponujemy również transport towarów ponadgabarytowych. Wiemy, że przewóz tego typu ładunków wymaga doświadczenia i eksperckiej wiedzy. Bardzo istotna jest również flota pojazdów.

Dysponujemy wieloma rodzajami samochodów ze specjalistycznymi naczepami i dopasowujemy je indywidualnie w zależności od gabarytów towaru. Transport drogowy towarów idealnie nadaje się do przewozu tego typu ładunków właśnie ze względu na jego elastyczność.

Przewozy najczęściej realizowane są w godzinach nocnych, gdy ruch na drogach jest najmniejszy. Odpowiednie zabezpieczenie towaru oraz wdrożone procedury sprawiają, że dociera on do miejsca przeznaczenia bez problemów i w idealnym stanie.

Drobnicowy transport drogowy

Transport drobnicowy polecany jest klientom, którzy potrzebują przewieźć mniejszą partię towaru. Cena takiej usługi ustalana jest indywidualnie i zależy między innymi od miejsca zajmowanego przez ładunek oraz odległości do punktu docelowego.

W przewozach LTL szczególnego znaczenia nabiera optymalizacja kosztów transportu. Dlatego łączymy kilka ładunków ze sobą, co pozwala nam ograniczyć wydatki. Towar przewozimy za pośrednictwem zestawów naczep typu: Standard, Mega, Box, Frigo, Solówki oraz autami do 1,5t.

Nowoczesna flota pojazdów wyposażonych w systemy telematyczne

Nadrzędnym celem naszej firmy jest wysoka jakość usług oraz zadowolenie klienta. Dlatego transport drogowy towarów jest realizowany nowoczesną flotą pojazdów, które zostały wyposażone w systemy telematyczne.

Dysponujemy flotą blisko 600 pojazdów – między innymi Scania, Volvo i DAF, które spełniają normy Euro 5 i Euro 6. Usługi transportowe realizujemy z wykorzystaniem zestawów samochodowych typu firanka, kurtyna, Mega (24T, do 33 palet) oraz chłodni Krone. Posiadamy również mniejsze pojazdy o ładowności 3,5T (do 10 palet).

Każdy z zestawów transportowych wyposażony jest w systemy telematyczne oparte na komunikacji GPS, co pozwala na monitorowanie położenia pojazdu w czasie rzeczywistym. Systemy informatyczne znacznie ułatwiają zarządzenie procesami wewnątrz firmy. Przyspieszają wymianę danych i porządkują posiadane zasoby.

Dzięki innowacyjnym technologiom klienci są również na bieżąco informowani o statusie ładunku. Zapraszamy do współpracy!

Wyślij zapytanie ofertowe
Uprzejmie prosimy o pozostawienie danych kontaktowych oraz treści zapytania ofertowego.

Administratorem Danych Osobowych jest Grupa Transportowa Sp. z o.o.,
z siedzibą: 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Łódzka 30AB, zarejestrowana: SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI,
XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem: 0000367098, NIP: 7712852200, Regon: 100967325
tel. +48 783 55 55 20, +48 44 646 57 20, e-mail: rodo@grupatransportowa.pl


Kliknij tutaj, aby zapoznać się z Polityką Prywatności
Inne usługi
Transport
Międzynarodowy
Transport
Międzynarodowy
Więcej
Transport
krajowy
Transport
krajowy
Więcej
Transport
chłodniczy
Transport
chłodniczy
Więcej
Transport
ponadgabarytowy
Transport
ponadgabarytowy
Więcej
Transport drobnicowy / LTL
Transport drobnicowy / LTL Więcej
Logistyka
kontraktowa
Logistyka
kontraktowa
Więcej
Przeprawy
promowe
Przeprawy
promowe
Więcej
Kierunki
transportu
Kierunki
transportu
Więcej