Aktualności

Więcej
Aktualności - 12.09.2023
Czy w przyszłości drogowy transport towarów będzie realizowany przez ciężarówki z napędem elektrycznym? Czy elektryfikacja transportu jest skutecznym sposobem na zwiększenie jego ekologiczności? Jakie trudności mogą wystąpić w związku ze znaczącym zwiększeniem liczby dużych pojazdów napędzanych energią elektryczną?
Więcej
Aktualności - 11.07.2023
Jakie ładunki powinny być przewożone transportem chłodniczym? Z jakimi dodatkowymi formalnościami wiąże się spedycja chłodnicza? Czym jest łańcuch chłodniczy oraz procedura HACCP? W jaki sposób nowoczesne systemy telematyczne mogą wspierać transport chłodniczy?
Więcej
Aktualności - 27.06.2023
Z jakimi dodatkowymi formalnościami i kosztami wiąże się spedycja np. do Wielkiej Brytanii, Turcji, USA, Kanady oraz Chin? Jak realizowana jest spedycja chłodnicza oraz spedycja materiałów niebezpiecznych poza UE?
Więcej
Aktualności - 22.06.2023
Jakimi nowoczesnymi pojazdami realizowany jest transport chłodniczy? W jaki sposób jest on wspierany przez systemy teleinformatyczne?
Więcej
Aktualności - 24.03.2022
Logistka kontraktowa jest alternatywą dla samodzielnie przeprowadzanych działań z zakresu magazynowania i dystrybucji towarów. Zarządzanie we własnym zakresie wymaga wiedzy, czasu i pieniędzy.
Więcej
Aktualności - 25.11.2021
ISO 28000 to jedna z norm ustanowionych przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną ISO. Koncentruje się ona na zagadnieniach związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem łańcucha dostaw. Opracowana została z myślą o poprawieniu efektywności transportu towarów za granicę. W rezultacie proces może przebiegać szybciej, a podmioty mogą korzystać z ułatwień handlowych.
Więcej
Aktualności - 18.11.2021
Transport drobnicowy z Chin do Polski nie musi odbywać się jedynie drogą morską. Popularność zyskuje transport kolejowy. Wystarczy przyjrzeć się danym z ubiegłego roku. Pokazują, że w roku 2020 na transie Nowego Jedwabnego Szlaku znajdowało się ponad 5,5 tys pociągów...
Więcej
Aktualności - 13.11.2021
Z transportu paletowego korzysta wiele przedsiębiorstw z różnych branż. Jak przebiega międzynarodowy transport paletowy i co sprawia, że z palet korzysta się zarówno na krótszych, jak i na dłuższych dystansach?
Więcej
Aktualności - 04.11.2021
Używanie kontenerów jest szczególnie popularne w transporcie morskim. Takich działań jak spedycja kontenerowa nie można jednak rozpatrywać tylko w tym kontekście. Uniwersalność tego narzędzia doceniają również podmioty, organizujące transport kolejowy i lotniczy.
Więcej
Aktualności - 01.10.2021
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wywiadem przeprowadzonym z prezesem firmy Tomaszem Macherowskim przez Dziennik Łódzki.
Więcej
Aktualności - 30.09.2021
Tranzyt to procedura, dzięki której możliwy jest swobodny przepływ towarów. Na czym polega ten podstawowy element TSL i jakie rodzaje tranzytu możemy wyróżnić w branży transportowej? Dziś przyglądamy się bliżej tym kwestiom.
Więcej
Aktualności - 23.09.2021
Konwencja CMR to umowa dotycząca transportu międzynarodowego. Ma zastosowanie zawsze wtedy, gdy przynajmniej jedna ze stron przystąpiła do konwencji (niezależnie od tego, czy jest to kraj docelowy, czy kraj nadania towaru).
Więcej
Aktualności - 16.09.2021
Transport drobnicowy to przewóz mniejszych towarów. W procesie wykorzystuje się różnorodne jednostki ładunkowe. Najczęściej spotkamy się jednak z paletami i kartonami. Czym konkretnie jest drobnica i co warto wiedzieć o takich usługach transportowych?
Więcej
Aktualności - 13.09.2021
W niemal każdej gałęzi transportu można odnotować dynamiczny rozwój. Mimo popularności transportu morskiego i lotniczego, nadal łatwo da się wyróżnić faworyta, który od dawna cieszy się największą popularnością. Co sprawia, że tak często wybieramy transport drogowy?
Więcej
Aktualności - 02.09.2021
Mianem transportu określa się różnorodne formy przewozu w ramach odpłatnego świadczenia usług. Poszczególne przedsięwzięcia różnią się nie tylko tym, jakiego ładunku dotyczą, ale też swoim zasięgiem.
Więcej
Aktualności - 19.08.2021
Charakterystyka przewożonego ładunku, miejsce dostawy oraz czas, w którym chcemy przewieźć ładunek - to tylko niektóre czynniki wpływające na to, czy wybierzemy transport kolejowy, morski, lotniczy lub drogowy. W wielu przypadkach najbardziej opłacalną opcją będzie wykorzystanie kilku gałęzi spedycyjnych. W takiej sytuacji możemy mówić o transporcie kombinowanym.
Więcej
Aktualności - 12.08.2021
Bezpieczeństwo transportu międzynarodowego i krajowego to jedna z kwestii, która musi być traktowana priorytetowo przez przedsiębiorstwa oferujące usługi transportowe. Dziś sprawdzamy, jak typ transportu wybrać, aby w optymalny sposób zadbać o przewożony ładunek.
Więcej
Aktualności - 05.08.2021
Przewozy pełnokontenerowe FCL czy transport LCL? Żeby podjąć tę decyzję, musimy przeanalizować, ile towaru planujemy przetransportować, jaką wagę mają ładunki oraz jaka jest ich objętość. Dopiero uwzględnienie tych danych pozwoli nam optymalnie wybrać pełnokontenerowy lub drobnicowy transport kolejowy/morski.
Więcej
Aktualności - 08.07.2021
Przedsiębiorstwa specjalizujące się w międzynarodowych usługach transportowych oraz podmioty korzystające z takiego wsparcia zobowiązane są do przestrzegania szeregu przepisów. Poniżej przybliżamy niektóre z nich.
Więcej
Aktualności - 01.07.2021
Na pytanie "czym jest przewóz międzynarodowy" większość osób udzieli bardziej lub mniej poprawnej odpowiedzi. Termin "spedycja" zazwyczaj budzi dużo więcej wątpliwości. Na czym polega różnica i o czym trzeba wiedzieć, żeby właściwie posługiwać się tymi określeniami?
Więcej
Aktualności - 25.06.2021
Transport międzynarodowy to bardzo pojemne określenie. Możemy go użyć do opisania przewozu osób i towarów. Czym się charakteryzuje i czy oznacza to samo, co “spedycja”?
Więcej
Aktualności - 17.06.2021
Przy organizacji transportu niebagatelne znaczenie ma to, jak szybko zrealizowany zostanie przewóz ładunku. Jeśli chodzi o transport kolejowy z Chin do Europy (oraz w przeciwnym kierunku), korzystając z drogi morskiej, musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie dziwi więc fakt, że znaleziono szybszy wariant.
Więcej
Aktualności - 10.06.2021
Przemieszczanie się drogą powietrzną na zawsze zmieniło nasze postrzeganie odległości. W efekcie zwiedzanie dalekich zakątków stało się dużo łatwiejsze. Nie tylko prywatne osoby skorzystały na tym rozwiązaniu. Dziś skupiamy się na usługach transportowych lotniczych, w tym na transporcie lotniczym cargo.
Więcej
Aktualności - 07.04.2021
Popyt na towary importowane z Chin od lat utrzymuje się na wysoki poziomie. Wiele firm wybiera profesjonalne wsparcie na tym polu i decyduje się przekazać formalności związane z tym procesem wyspecjalizowanym usługodawcom.
Więcej
Aktualności - 07.04.2021
Logistykę kontraktową niekiedy porównuje się do outsourcingu magazynu. Tego typu wsparcie polega bowiem na przekazaniu części działań podmiotowi, który dysponuje odpowiednią infrastrukturą, doświadczeniem i procedurami.
Więcej
Aktualności - 07.04.2021
W efekcie brexitu organizacja transportu międzynarodowego do Wielkiej Brytanii wymaga nieco innych formalności, niż te, do których byliśmy przyzwyczajeni. Statystyki pokazują, że w przepływie towarów odnotowano spadek. Winą należy obarczać dodatkowe kwestie biurokratyczne. Dziś precyzujemy, o jakich zasadach i formalnościach trzeba wiedzieć w związku z tranzytem celnym
Więcej
Aktualności - 07.04.2021
Czy po brexicie konieczne będzie posiadanie dodatkowych zezwoleń? - w tamtym roku tego typu pytania nieprzerwanie się mnożyły. Na wiele z nich do ostatniej chwili odpowiedzi nie mieli ani przedsiębiorcy, ani firmy transportowe, które tych przedsiębiorców obsługują. Obecnie jednak sytuacja jest dużo bardziej przejrzysta, chociaż nadal konkretne procedury mogą wzbudzać wątpliwości.
Więcej
Aktualności - 12.01.2021
W rozważaniach o światowym handlu często wspomina się o spedycji międzynarodowej. W takim dyskursie da się pominąć tego typu usług, bo bez nich nie byłoby możliwe sprawne przewożenie ładunków między poszczególnymi państwami.
Więcej
Aktualności - 12.01.2021
Czasem do skutecznego przetransportowania ładunku nie wystarczy posłużenie się tylko jednym środkiem transportu. Aby zwiększyć bezpieczeństwo przewożonych produktów i usprawnić proces, opracowano inny typ transportu - intermodalny.
Więcej
Aktualności - 12.01.2021
Dzięki nowoczesnym technologiom i połączeniom komunikacyjnym szybko i sprawnie możemy przewozić towary w większość miejsc na świecie. Chociaż odległość przestała być problemem, nadal należy zwracać uwagę na wymogi prawne oraz inne zasady, których przestrzeganie jest kluczowe dla konkretnego typu ładunków. Jak te kwestie przedstawiają się w transporcie ponadgabarytowym?
Więcej
Aktualności - 31.01.2020
Mamy zaszczyt poinformować, iż zajęliśmy 2 miejsce w województwie łódzkim oraz 27 na liście ogólnopolskiej wśród firm w kategorii "przychody od 50 do 250 mln PLN" w Diamentach Forbesa 2020.
Więcej
Aktualności - 10.01.2020
W najnowszej edycji rankingu tworzonego przez Coface dla Pulsu Biznesu zajęliśmy 92 miejsce w rankingu ogólnopolskim.
Więcej
Aktualności - 14.11.2019
Ponownie wzięliśmy udział w TransLogistica Poland 2019. To największe targi transportu i logistyki w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej
Więcej
Aktualności - 08.05.2019
Lubimy sportowe emocje, dlatego od 1 września 2018 roku zostaliśmy sponsorem klubu piłki ręcznej PIOTRKOWIANIN Piotrków Trybunalski. Życzymy wielu sukcesów Naszym szczypiornistom.
Więcej
Aktualności - 20.02.2019
Pragniemy poinformować, że razem z agencją interaktywną Visual Media wspólnie tworzymy nasz nowy serwis internetowy projektowany w technologii PWA (Progressive Web App). Będzie to jedno z pierwszych tego typu rozwiązań zaimplementowanych w naszej branży w Polsce.
Więcej
Aktualności - 14.11.2018
Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki w Warszawie TransLogistica Poland to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla osób związanych z transportem, spedycją i logistyką
Więcej
Aktualności - 06.11.2018
Mamy zaszczyt poinformować, iż zajęliśmy 2 miejsce w województwie łódzkim oraz 108 na liście ogólnopolskiej wśród firm w kategorii "przychody od 5 do 50 mln PLN" w Diamentach Forbesa 2018.
Więcej
Aktualności - 23.10.2018
Kolejne rozszerzenie naszej floty. Tym razem zaczynamy nowy rozdział ze szwedzkim koncernem VOLVO. Na próbę 67 sztuk ciągników VOLVO 500.
Więcej
Aktualności - 23.07.2017
Z przyjemnością informujemy, że Gazela Biznesu dla najlepiej rozwijającej się firmy w województwie łódzkim jest już w rękach naszego Prezesa.