Transport towarów z Chin - różne metody transportowe

Popyt na towary importowane z Chin od lat utrzymuje się na wysoki poziomie. Wiele firm wybiera profesjonalne wsparcie na tym polu i decyduje się przekazać formalności związane z tym procesem wyspecjalizowanym usługodawcom. Jakie metody transportowe oferują współczesne firmy spedycyjne?

 

Transport lotniczy z Chin do Europy

 

Przetransportowanie ładunku drogą lotniczą na tak długiej trasie jest kosztownym przedsięwzięciem. Przeważnie na ten wariant decydują się firmy, którym szczególnie zależy na czasie. Za taką cenę dostaniemy jednak wysokie bezpieczeństwo. Nierzadko na tę formę transportu decydują się przedsiębiorstwa importujące:

  • biżuterię
  • elektronikę
  • produkty, które szybko się psują

 

Transport morski z Chin

 

Ten wariant wybierają podmioty, które importują duże ilości ładunków. Sposób pozwala na sprawny transport morski towarów o wielkich gabarytach. To, co zachęca do takich usług transportowych, to też stosunkowa niska cena transportu. 

Spotkamy się tutaj m.in. z transportem LCL (Less than Container Load). Jak sama nazwa wskazuje, kontener nie jest zapełniany do końca; ładunki są w tym przypadku dzielone według kraju, do którego zmierzają. Z kolei FCL (Full Container Load) zakłada, że wykorzystuje się całą przestrzeń kontenera. Mimo bezpieczeństwa i niskich kosztów, warto pamiętać, że transport morski z Chin to czasochłonny wariant.

 

Co warto wiedzieć o transporcie kolejowym z Chin?

 

Za ten wariant zapłacimy mniej niż za transport lotniczy. Również w zestawieniu z transportem morskim trzeba zwrócić uwagę na ważną zaletę transportu kolejowego - towar szybciej znajdzie się na miejscu. Szacuje się, że transport morski z Chin do Europy może zajmować nawet do 40 dni. Z kolei transport kolejowy zajmuje średnio do 12 do 18 dni. Również w tym wariancie spotkamy się z transportem drobnicowym i pełnokontenerowym.

Wybór rodzaju transportu zależy od wielu czynników, m.in. od czasu, ceny, charakteru przewożonych dóbr. Profesjonalne firmy transportowe są w stanie poinformować klienta o zaletach i ograniczenia każdego z wariantów i zaproponować mu profesjonalne doradztwo.