Transport kolejowy z i do Chin - najważniejsze informacje

Przy organizacji transportu niebagatelne znaczenie ma to, jak szybko zrealizowany zostanie przewóz ładunku. Jeśli chodzi o transport kolejowy z Chin do Europy (oraz w przeciwnym kierunku), korzystając z drogi morskiej, musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie dziwi więc fakt, że znaleziono szybszy wariant.

 

Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport kolejowy z i do Chin?

 

Obecna technologia i zaplanowana trasa pozwala przetransportować ładunek w 14-17 dni. Podmioty poszukujące usługodawców, oferujących profesjonalny transport kolejowy kontenerów z Chin doceniają również możliwość skorzystania z opcji door-to-door. Przeważnie jednak wybór transportu kolejowego z Chin i do Chin to konieczność skorzystania z transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunku przy użyciu więcej niż jednego rodzaju transportu.

 

Co jeszcze należy wiedzieć o transporcie kolejowym z Europy do Chin?

 

Czynniki, zachęcające do skorzystania z tej opcji, to również:

  • Wysokie bezpieczeństwo

 

Wypadki, awarie - dobra firma transportowa musi wziąć pod uwagę wszystkie te kwestie. Decydując się na kolejowe usługi transportowe, możemy ograniczyć to ryzyko. Dodatkowo zmniejszają się szanse na zaistnienie takich losowych sytuacji, jak np. kradzieże i pożary.

  • Uniezależnienie od czynników pogodowych

 

Transport kolejowy nie jest tak wrażliwy na zmiany pogody, jak np. transport lotniczy. To daje dużą pewność i stabilność zaplanowanego procesu. Aby dodatkowo poprawić warunki panujące w kontenerach, nierzadko wyposaża się je w dodatkowe urządzenia, takie jak np. pochłaniacze wilgoci.

  • Wygoda

 

Korzystanie z transportu kolejowego pozwala na skorzystanie z wcześniej wspomnianych kontenerów, co dodatkowo przyspiesza działania i czyni je wygodniejszymi.

 

Transport kolejowy jest atrakcyjny również ze względów ekologicznych. To zdecydowanie bardziej przyjazny rodzaj transportu niż np. transport lotniczy, który emituje aż pięć razy więcej dwutlenku siarki.