Logistyka kontraktowa - czym jest i kiedy warto z niej skorzystać?

Logistka kontraktowa jest alternatywą dla samodzielnie przeprowadzanych działań z zakresu magazynowania i dystrybucji towarów. Zarządzanie we własnym zakresie wymaga wiedzy, czasu i pieniędzy. Decydując się na logistykę kontraktową z Grupą Transportową możemy liczyć na kompleksową obsługę zyskując powierzchnię magazynową, dogodne warunki składowania i dystrybucji towarów.

Jakie usługi wchodzą w jej skład?

Logistyka kontraktowa to kompleksowa usługa polegająca na zarządzaniu operacjami takimi jak zaopatrzenie, magazynowanie i dystrybucja.

Co dokładnie obejmuje logistyka kontraktowa?

1. Wyładunek i dekonsolidacja towaru

2. Składowanie towaru - magazynowanie, sortowanie, inwentaryzacja

3. Przygotowywanie zleceń - przepakowywanie, kompletacja, oznaczenie i zabezpieczenie ładunku

4. Obsługa posprzedażowa oraz logistyka zwrotów

Logistyka kontraktowa to również dodatkowe usługi, takie jak foliowanie, etykietowanie towarów czy co-packing.

Kompleksowa realizacja usług logistyki kontraktowej wymaga zastosowania nowoczesnych technologii, w tym zaawansowanych systemów informatycznych do zarządzania magazynami, urządzeń do transportu czy pakowania.

Dzięki temu możliwe jest sprawne i bezpieczne zarządzanie operacjami magazynowymi i dystrybucyjnymi.

W jakich sytuacjach skorzystanie z logistyki kontraktowej jest korzystne?

To dobry wybór dla firm zarówno początkujących jak i z wieloletnim doświadczeniem, które chcą przekierować swoją uwagę na inne usługi. Procesy obsługiwane są przez naszych doświadczonych pracowników. Dzięki dodatkowej powierzchni istniejące przedsiębiorstwa mogą zwiększyć swój asortyment a przy tym ciągle się rozwijać.

Przedsiębiorstwo zyskuje więcej czasu i funduszy bez potrzeby inwestycji w utrzymanie własnej powierzchni magazynowej.

Dlaczego warto skorzystać z logistyki kontraktowej oferowanej przez Grupę Transportową?

Oferujemy Magazyn klasy A o powierzchni: do 11.000 m2 (do 19.000 miejsc paletowych).

Dzięki temu odchodzą wszelkie koszty związane z utrzymaniem i zarządzaniem powierzchnią magazynową. Korzystna lokalizacja naszego magazynu, to też tańsze i szybsze dostawy. Decydując się na outsourcing usług logistycznych możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo przechowywanych towarów, jak i transportowanych ładunków, a to dzięki odpowiednim warunkom, m. in. utrzymywaniu właściwej temperatury i higieny w miejscu składowania, a także nowoczesnym systemom czujek oraz monitoringu. Ponadto zaawansowany system przepływu informacji pozwala na bieżąco monitorować stany magazynowe oraz lokalizację towarów za pomocą interfejsów on-line.

Wszystko to sprawia, że logistyka kontraktowa jest wygodnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców