Transport intermodalny

W transporcie intermodalnym wykorzystuje więcej niż jeden środek transportu. Proces realizowany może być więc za pomocą transportu:

  • morskiego;
  • kolejowego;
  • drogowego;
  • lotniczego.

 

To, ile takich środków lokomocji zostanie wykorzystanych i w jakiej kolejności, zależy od konkretnego procesu logistycznego. Dobrze zaplanowany transport intermodalny pozwala wykorzystać zalety każdego ze środków. W efekcie można zrealizować większy potencjał przewozowy, niż korzystając jedynie z jednego środka transportu.

Jakie korzyści wiążą się z transportem intermodalnym?

Jedną z ważnych zalet jest oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów. Podczas zmiany środków transportu nie rozładowuje się przewożonych dóbr. Jednostka ładunkowa (kontener) pozostanie w niezmienionym stanie; zmienia się jedynie środek transportu. Dzięki temu działania zachodzą sprawnie i nie pojawiają się niepotrzebne przestoje.

Transport intermodalny ma również wymiar ekologiczny. Decydując się np. na transport kolejowy, odciążeniu ulega drogowe połączenie komunikacyjne. Dzięki temu, że ładunek znajduje się w kontenerze, dużo trudniej o jego uszkodzenie. To atrakcyjny wariant dla klientów, którym zależy, żeby wyeliminować ryzyko zniszczeń mechanicznych. Skuteczna organizacja transportu to również terminowość. Podmioty decydujące się na transport intermodalny doceniają fakt, że takie działania ułatwiają dotrzymywanie terminów.

Dzięki temu, że dysponujemy nowoczesną infrastrukturą oraz doświadczeniem, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu zaawansowane usługi z zakresu transportu intermodalnego. Jesteśmy dumni, że nasze codzienne działania budują świadomość ekologiczną u naszych pracowników i podwykonawców, a naszym klientom dają gwarancję skutecznie i bezpiecznie zrealizowanej usługi.

Zapraszamy do dokładniejszego poznania naszej oferty oraz sprawdzenia innych rozwiązań transportowych, które proponujemy.

1

Transport kolejowy

2

Transport lotniczy

3

Transport morski

Transport kolejowy na „Jedwabnym Szlaku”

Transport kolejowy na trasie z i do Chin jest idealnym balansem dla Spółek, dla których transport lotniczy jest zbyt drogi, a transport morski zbyt długi. Jest to unikatowe rozwiązanie, które dzięki bogatemu doświadczeniu naszego Zespołu daje szerokie możliwości współpracującym z nami Klientom.

Jedwabny Szlak w relacji importowej to na dzień dzisiejszy głównie produkty elektroniczne, elektromaszynowe, farmaceutyczne i chemiczne. Dla tych gałęzi gospodarki perfekcyjna organizacja załadunku pociągu (w tym płynne przeprowadzenie kompletu procedur granicznych) jest nie do przecenienia.

Jako GT Air&Ocean współpracujemy bezpośrednio z Przewoźnikiem, który jako jedyny na polskim rynku, uzyskał zgodę na kontrolowany przewóz  polskiej żywności przez terytorium Rosji w kierunku Chin (na kontenery przekraczające rosyjską granicę nakładane będą specjalne plomby z możliwością śledzenia satelitarnego przez tamtejsze służby celne). Transit time dla trasy mającej około 10000km i wiodącej bezpośrednio z Polski przez Ukrainę, Rosję, Kazachstan aż do terminalu w Xi’an to jedynie 14dni – ponad połowę krócej niż w przypadku transportu morskiego i znacząco taniej niż w przypadku transportu lotniczego!

To rozwiązanie na nowo zdefiniuje rynek polskiego eksportu żywności do Państwa Środka, a nasz dedykowany Zespół chętnie przeprowadzi Państwa przez wszystkie jego etapy.  

Eksport produktów rolno-spożywczych to jeden z naszych głównych kierunków działań
Oferujemy transport kolejowy z różnych rejonów Chin, zarówno drobnicy jak i pełnych kontenerów.
  • Regularne serwisy z głównych jak i mniejszych hubów w Chinach;
  • Dostawy door-to-door;
  • Krótki transit time od 12-16 dni (w zależności o terminalu docelowego);
  • Dystrybucja drogowa przesyłek w Polsce i w Europie;
  • Konkurencyjne stawki i rozwiązania.
Wyślij zapytanie ofertowe
Uprzejmie prosimy o pozostawienie danych kontaktowych oraz treści zapytania ofertowego.

Administratorem Danych Osobowych jest GT Air&Ocean Sp. z o.o.,
z siedzibą: 97-300 Piotrków Trybunalski, ul. Łódzka 30AB, zarejestrowana: SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI,
XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem: 0000628854, NIP: 7712885725, Regon: 364973670
tel. +48 783 55 55 20, +48 44 646 57 20, e-mail: rodo@grupatransportowa.pl


Kliknij tutaj, aby zapoznać się z Polityką Prywatności