Transport intermodalny
W transporcie intermodalnym wykorzystuje więcej niż jeden środek transportu. Proces realizowany może być więc za pomocą transportu:
- morskiego;
- kolejowego;
- drogowego;
- lotniczego.
To, ile takich środków lokomocji zostanie wykorzystanych i w jakiej kolejności, zależy od konkretnego procesu logistycznego. Dobrze zaplanowany transport intermodalny pozwala wykorzystać zalety każdego ze środków. W efekcie można zrealizować większy potencjał przewozowy, niż korzystając jedynie z jednego środka transportu.
Jakie korzyści wiążą się z transportem intermodalnym?
Jedną z ważnych zalet jest oszczędność czasu i zmniejszenie kosztów. Podczas zmiany środków transportu nie rozładowuje się przewożonych dóbr. Jednostka ładunkowa (kontener) pozostanie w niezmienionym stanie; zmienia się jedynie środek transportu. Dzięki temu działania zachodzą sprawnie i nie pojawiają się niepotrzebne przestoje.
Transport intermodalny ma również wymiar ekologiczny. Decydując się np. na transport kolejowy, odciążeniu ulega drogowe połączenie komunikacyjne. Dzięki temu, że ładunek znajduje się w kontenerze, dużo trudniej o jego uszkodzenie. To atrakcyjny wariant dla klientów, którym zależy, żeby wyeliminować ryzyko zniszczeń mechanicznych. Skuteczna organizacja transportu to również terminowość. Podmioty decydujące się na transport intermodalny doceniają fakt, że takie działania ułatwiają dotrzymywanie terminów.
Dzięki temu, że dysponujemy nowoczesną infrastrukturą oraz doświadczeniem, jesteśmy w stanie zaproponować Państwu zaawansowane usługi z zakresu transportu intermodalnego. Jesteśmy dumni, że nasze codzienne działania budują świadomość ekologiczną u naszych pracowników i podwykonawców, a naszym klientom dają gwarancję skutecznie i bezpiecznie zrealizowanej usługi.
Zapraszamy do dokładniejszego poznania naszej oferty oraz sprawdzenia innych rozwiązań transportowych, które proponujemy.